זהו זה! | סקר בחירות דרמטי (עונה 2, פרק 20)

24 דצמ 2020
6 813 צפיות

כאן 11 | מתוך #זהו_זה_2020, עונה 2, פרק 20. לצפייה בפרק המלא ◄ bit.ly/3nP7vcH
כתיבה: אבי בלקין
כל הפרקים כאן ◄ bit.ly/3e37yx7
מעדיפים לצפות כמערכונים? הכל כאן ◄bit.ly/39qwVWf
כל השירים כאן 🎤 ◄ bit.ly/2Vc3DWe
כל השירים מ-#זהו_זה_2020 גם ביישומוני המוזיקה!◄ fanlink.to/ZehuZe2020
• להרשמה לערוץ כאן | ביוטיוב ◄ goo.gl/oZXJlh
• להורדת יישומון כאן ◄ bit.ly/2NLO30g
• מוזמנים לעקוב אחרינו כאן | בטוויטר ◄ twitter.com/kann
• כאן | באינסטגרם ◄ instagram.com/kan_israel/
• כאן | אתר האינטרנט ◄ www.kan.org.il/

תגובות
 • >>>>>>>>> חולדאי וסער = הגנץים החדשים

  D BD B20 ימים לפני
 • קורע חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

  דן בוהארוןדן בוהארון22 ימים לפני
 • המילון הפוליטי המעודכן פָאטָה-מוֹרְגָּנְצָה 2.0 מיקסם-שווא כחול-לבן, שמושתת על המון מילים גבוהות והבטחות נבובות, ומתגלה בסוף כשוקת שבורה. מילים נרדפות: סער/בנט/לפיד/ליברמן/ חולדאי/יעלון/אלקין/שלח ואולי עוד כמה כאלה. דוגמת שימוש: ישראל לא יכולה להרשות לעצמה עוד אסון כזה של פָאטָה-מוֹרְגָּנְצָה 2.0. מקור: פָאטָה-מוֹרְגָּנָה - תופעה אופטית אקלימית של חזיון-שווא , המתעתע למשך זמן קצר בלבד ומשתנה במהירות. חולות נודדים נבחרי ציבור שגונבים מנדטים ותקציבים, נודדים בין מפלגות ובוגדים בבוחריהם. מילים נרדפות: יועז, צבי, יפעת, שרן, מיכל, אסף, רם, זאב ואולי עוד כמה כאלה. דוגמת שימוש: נמאס כבר מהחולות הנודדים האלה, שגורמים לאובדן אמון בפוליטיקאים. עוּפוּ !!! מקור: חולות נודדים עשויים מגרגרים קטנים, לא יציבים, ובלתי תלכידיים עקב היעדר כוח או מבנה שיחבר בינם לבין עצמם. החולות נודדים ממקום למקום על פי הזרם או הרוח ומשתנים בכפוף לעוצמתם וכיוונם. במעופם הם מכסים, עוקרים וגורמים להרס ונזק כבד לניקרה בדרכם. מנה חמה תערובת סינטטית של שאריות ממפלגות אחרות, ששופכים לתוך אריזה נוצצת, מערבבים היטב ומתבלים במילים מפוצצות וחומרים משמרים מלאכותיים, כדי לטשטש את המרירות, הריח הרע והקילקול של השאריות. מילים נרדפות: תקווה חדשה, הימין החדש, יש עתיד ואולי עוד כמה "חדשים" כאלה. דוגמת שימוש: בכל פעם שאכלנו מנה חמה חטפנו צרבת נוראית, אז די, שלא ימכרו לנו יותר לוקשים. מקור: למזון מעובד יש ערך תזונתי נמוך, וכדי להסתיר את טעמו התעשייתי, מוסיפים לו כמות ניכרת של מלח ושומנים, המזיקים מאוד לגוף.

  D BD B25 ימים לפני
  • @D B מצחיק, הם יהיו באופוזיציה? גם אם בנט יבגוד בבוחריו וילך עם ביבי עדיין אין לו ממשלה, אז על מה אתה מדבר? גם איך אפשר ללכלך על כולם חוץ מי ביבי ולהגיד שביבי עשה "הסכמים היסטורים" והיה "מנהל טוב את המשבר" ואז להגיד שאתה לא מגיב בתשלום/שטוף מוח?

   ido rosenbaumido rosenbaum18 ימים לפני
  • הלוואי שהייתי מקבל תשלום על הזמן שהשקעתי בך. בסך הכל אני רואה סביבי המון אנשים מבולבלים שטעו בגישתם הרל״בית והתאכזבו קשות, כי גישה שלילית אף פעם לא מצליחה להניב תוצאות חיוביות. ניסיתי לעזור לך לפקוח עיניים, כדי שלא תתאכזב כשתראה את סער-לפיד-חולדאי מתקוטטים ביניהם על מי יהיה ראשון ברוטציה לראשות האופוזיציה (ימציאו כבר ״חליפי״ גם לעניין הזה). יש תשובות מוצקות לכל מה שהעלית כאן, אבל קצרה היריעה כאן לדיון רציני ואין טעם שנמשיך, כי השמשות החדשות שעלו בשמי ישראל מסנוורות כרגע את העיניים לרבים. רק בשקיעתן בעוד זמן קצר (כמו כחול-לבן הגוועת) תוכל לראות את המציאות בצורה ברורה יותר. בהצלחה לכולנו.

   D BD B20 ימים לפני
  • @D B ופעל נכון בהבאת הסכמי שלום? בשביל לקחת קרדיט על ההסכמים האלה הוא אפילו לא סיפר את זה לכחול לבן, עד למצב שרק ברגע האחרון הוא גילה שרק שר החוץ אשכנזי רשאי לחתום על ההסכמים האלה. ודי כבר עם החיסונים, הוא סך הכל שילם יותר כסף לכל מנת חיסון בשביל שישראל תהיה השנייה לקבל הכי הרבה, הוא לא המציא את החיסונים. זה כמו להגיד שבזכות עמיר פרץ יש לנו כיפת ברזל. ולא היה קורה כלום אם היה נותן קרדיט לגנץ ולשאשא ביטון? הפוך, דווקא אם הוא היה משתף איתם פעולה המשבר היה מטופל הרבה יותר טוב

   ido rosenbaumido rosenbaum20 ימים לפני
  • @D B שמע עכשיו נפל לי האסימון שאתה מגיב בתשלום. מה זה השקרים האלה? אתה מודע שהתוצאות והתחלואה היו במצב כל כך גרוע בגלל הניהול הכושל של הממשלה, ולא בגלל שזה " משבר עולמי שאי אפשר לצאת מימנו", הרבה מדינות אחרות חלשות מי איתנו הצליחו להגיע לתוצאות טובות יותר בעזרת ניהול נכון של המשבר. לדוגמא למה הוא לא הגדיל את הקנסות על התקהלויות המוניות במקומות סגורים למאות אלפי שקלים ולא לחמש אלף שקל כמו שיש עכשיו? למה הוא לא דאג לשלול תקציבים למוסדות שהפרו את ההנחיות? למה הוא לא סגר את בתי הכנסת? אם הוא היה פועל ככה הוא היה מוריד שבעים אחוז מי התחלואה בלי סגר, אז ברור שהם היו מגיעים לתוצאות טובות יותר. ועל מה אתה מדבר? הממשלה ניהלה את המשבר בצורה נורא, אפילו חוק מענקים לעצמאים בזמן הסגר לא עבר. וקואליציות של מפלגות לא דמוקרטיות? מפלגת העבודה לא דמוקרטית? מרצ לא דמוקרטית? ימינה לא דמוקרטית? ועל מי אתה עובד, אלה הסכמי "שלום" שלא עוזרים לנו הרבה כי אלה מדינות שלא עשינו איתם שלום, אפילו מסחר היה לנו עם אותם מדינות. וכל שאר מה שאמרת זה באמת כבר שקרים, אני אפילו לא יכנס אליהם כי זה ארוך מידי

   ido rosenbaumido rosenbaum20 ימים לפני
  • @ido rosenbaum מי שכשל באמת הם כל אלה שניצלו את המשבר העולמי ופעלו לנגח את ביבי ללא הרף ובכל דרך במטרה להכשילו וגרמו בכך לצונאמי הבחירות. אתה באמת מאמין שסער או בנט או ליברמן או חולדאי או ניסנקורן או שלח או שאשא, או מנהיגי המפגינים בבלפור, עם כל הרעש שהם עושים, היו מגיעים לתוצאות אחרות בכאוס העולמי ובעידן אי הוודאות שכולנו בתוכו, כמו מדינות חזקות וממושמעות מאיתנו בהרבה? אתה חושב שקואליציה של כל המפלגות הלא דמוקרטיות האלה (שכל אחת מהן מושכת לכיוון אחר) היתה מביאה הסכמי שלום (כשעוד כמה בדרך) או מצליחה לפרוץ חומות דיפלומטיות ועוד הישגים רבים אחרים. לעניות דעתי לא. ועוד לא דיברנו על הבטחותיהן השבלוניות/נבובות לאחדות, תקווה, שקיפות, דמוקרטיה וכד'. בעיני זה בכלל פלא שביבי הצליח לתפקד היטב (על פי מוסדות חוץ אובייקטיביים, שמיקמו את ישראל בצמרת העולמית, הן מהיבט כלכלי והן מהיבט רפואי) וזאת כשכולם, פוליטיקאים, פרופסורים, עיתונאים ופקידים למיניהם, מימין ומשמאל, מנסים לכבול את ידיו ורגליו באלף צורות. האם סער היה עומד בלחצים האדירים שביבי חווה במשך שנים? אני לא בטוח, כי עובדה שהוא לא עמד אפילו בלחץ בתוך המפלגה, נעלב ועזב במקום להלחם? לכולם קל לדבר מהטריבונה כשהם לא האחראים. ואם ביבי יפסיד, מי מבין הטוענים הרבים לכתר שצצו פתאום בימים אלה, יצליח בכלל להרכיב ממשלה וקואליציה יציבה מכל הרסיסים שנוצרו, כשלאיש מהם לא יהיה רוב מכריע? נראה לך שקואליציה שכזו יכולה להחזיק מעמד, כשהדבק המלכד הוא רל"ב. הרי עד מהרה ניחשף למלחמות האגו של המפלצת הרב-ראשית הזו ושוב ניקלע לחוסר משילות ואנרכיה, כמו היום. אז כן, זכותך להצביע לסער ושאשא. אבל האם תהיה מרוצה מהתוצאה? אני בטוח שלא. למה? כי זו שוב פאטה-מורגנצה.

   D BD B20 ימים לפני
ILworld