שאלה ותשובה | חלק ראשון

1 ינו 2021
64 949 צפיות

כאן 11 | שני אנשים שבחרו להגיע - האחד למקום שהאחר עזב, נפגשים יחד לפגישה אישית, על הבחירות שכתבו את סיפור חייהם. משתתפים: גילי שושן שחזר בתשובה ואבי תפילינסקי שיצא בשאלה.
לצפייה בחלק הראשון ◄ ilworld.info/flow/d4l6l3iXf62YfIY/wyd-w
• להרשמה לערוץ כאן | ביוטיוב ◄ goo.gl/oZXJlh
• להורדת יישומון כאן ◄ bit.ly/2NLO30g
• מוזמנים לעקוב אחרינו כאן | בטוויטר ◄ twitter.com/kann
• כאן | באינסטגרם ◄ instagram.com/kan_israel/
• כאן | אתר האינטרנט ◄ www.kan.org.il/

תגובות
 • איזו הדגמה ב"ועדת איכלוס" לאי התערבות של שלטונות מדינת ישראל באלימות דתית המתרחשת כאן!

  Gennady PolonetskyGennady Polonetsky8 ימים לפני
 • מדהים, פשוט מדהים. נגעתם לי בלב, שניכם. תודה!

  maymonfamilymaymonfamily8 ימים לפני
 • אבי, כל זמן שהנר דולק אפשר לתקן,

  shlomit slapochnikshlomit slapochnik9 ימים לפני
 • מדהים

  bondi johnnybondi johnny10 ימים לפני
 • איזה יופי של תוכנית. הלואי שתרבה הסבלנות וההקשבה בתוכנו כעם.

  F OVADF OVAD10 ימים לפני
 • איפה שיש אלוהים, יש אהבה וקירוב ואינטימיות ואמת. הר' מקוצק אמר, אלוהים נמצא איפה שעושים לו מקום. וככה זה נראה. כאן 11, כל החודש האחרון אני חושבת עליכם , איזה מקום מקרב יצרתם. זו אהבת אלוהים ואדם, יציר כפיו. כשמשהו טוב, אז הוא טוב. יודעים. הנשמה יודעת. זו אמת. האמת היא רבגונית אבל אחת. כמו אלוהים.

  corinne mendelsohncorinne mendelsohn11 ימים לפני
 • בעזרת ה' הוא יחזור והפעם בתור יהודי טוב ואוהב כל יהודי לא דעאש

  Natan EcabertNatan Ecabert12 ימים לפני
 • מרגש

  chaim Goldblattchaim Goldblatt12 ימים לפני
 • מקסים, מקסים, מקסים!

  KaraLuthorZorElKaraLuthorZorEl13 ימים לפני
 • מרגש בעוצמות !!! שני אנשים חכמים וטובים !!!

  Geula LevGeula Lev14 ימים לפני
 • שיח אמיתי נטול קליפות, הנאה צרופה

  AnatAnat15 ימים לפני
 • עוד... תודה.

  Shlomo RadzinskyShlomo Radzinsky16 ימים לפני
 • מדהים ומלא בהשראה לגבי שאלות שהרבה יהודים שואלים את עצמם...

  Matan MoyalMatan Moyal16 ימים לפני
 • עם חברים כמו ביידן ואובמה, מי צריך אויבים? סערת הבחירות באמריקה מכה גלים גם בישראל ומעוררת תהיות ושאלות כמו מי יותר טוב לישראל - טראמפ או ביידן? קשה לענות מי עדיף. מצד אחד טראמפ היה טוב ליהודים, כמו גם לכלכלה העולמית. מצד שני, אובמה - שונא מובהק של ישראל שעומד מאחורי ביידן - אולי יקדם אותנו מהר יותר להתעורר, ובכך יהיה "טוב" להתפתחות היהודים. אנחנו עם קשה עורף, ישראלים שמתפנקים על היחס הלבבי שאנחנו זוכים לו מאמריקה של טראמפ, אבל ישראל כנראה לא יכולה להתפתח אם לא מופעלים עליה לחצים. לכן בראייה רחבה לא הייתי ממהר להכתיר את טראמפ כטוב ביותר לישראל ולהתפתחות העם היהודי. גם בתלמוד כתוב: "הקב"ה מעמיד להן מלך שגזרותיו קשות כהמן, וישראל עושים תשובה ומחזיר אותם למוטב". כלומר, אם ישראל לא הולכים לקראת ייעודם כאומה מאוחדת שמקרינה אור לגויים, אומה שנותנת דוגמה לאחדות לעולם המפולג, אז כוחות הטבע לוחצים עלינו בדרכם עד שנחזור לתלם. או בלשונו של המן הרשע שהכריז כי "ישנו עם אחד מפוזר ומפורד בין העמים", רגע לפני שהתחיל לרדוף את היהודים עד שנאלצו להתאחד, להתקהל וכך הצילו את נפשם. אין כאן מקריות. זה חוק טבע וחוקי הטבע לא משתנים, הם תמיד פועלים במתכונת דומה. כשהיהודים מפורדים ומפולגים - קם נגדם כוח שגורם להם להתאחד. אם להתחקות אחרי החוקיות של הטבע, אז מה יעזור לאחד את הקרע בישראל, בין הדתיים לחילוניים, בין הדתיים לבין עצמם ובין החילוניים לבין עצמם? מה יימנע מהמפלגות להמשיך להתרבות? מה יעצור את הסכסוכים ואת חילוקי הדעות? כל עוד ישראל מתרחקים מתפקידם ההיסטורי להיות אומה של חיבור ומופת לגויים, כמו שמתארים המקורות, הם לא עם והם מזמינים על עצמם כוחות ששומרים עליהם "מאוחדים", לפחות למראית עין, עד שיתחברו פנימית ויהיו לעם אחד. כמובן שאני לא מאחל לנו רע, אפילו לא ברמז. אלא שאם לא נלחץ על עצמנו להתחבר מעל הפערים בינינו כאיש אחד, אז יבואו לחצים חיצוניים שידחפו אותנו לזה, וכדאי שניערך לקראת הבאות.

  Shir yShir y16 ימים לפני
 • The conversation is poignant in and of itself. The background music is superfluous and times distracting.

  Jack GJack G16 ימים לפני
  • Agreed, can you please remove the music?

   shlomit slapochnikshlomit slapochnik9 ימים לפני
 • סוף סוף היהודים באמת באים ומציגים אמת פנימית יהודית לא משנה מאיזה כיוון

  יצחק משהיצחק משה16 ימים לפני
 • ביחד ולחוד. אמריקה שסועה וזו רק ההתחלה. ההתנגשות והקוטביות שמתעצמות בה מיום ליום מעמידות את שני המחנות זה נגד זה, ימין ושמאל. ולא רק באמריקה העצבים רופפים, אלא ההתגוששות והניגודיות מתגלות היום ברוב המשטרים ובין אזרחי העמים. הפילוג חודר היום אפילו לחיי המשפחה. ההבדלים גדלים, ומחלקים את בני האדם לשני צדדים עוינים מאוד. לפי חכמת הקבלה, ההתפתחות האנושית מאופיינת ברצון הולך ותופח, רצון לקבל הנאה שעם הזמן תופס צורה אגואיסטית על חשבון האחר. הגישה הזאת מביאה את האדם להתרכז בעצמו יותר, ומכאן מתפצלות דעותיהם של בני האדם כמו שני שבילים שמתרחקים ולעולם לא ייפגשו. אמריקה היא דוגמה קיצונית לכך, ולכן נוח לצפות בה ולראות בבירור לאן עתיד העולם להגיע. היא בנויה כמעין בבל מודרנית, מורכבת בערבוביה מכל הדתות האמונות והדעות, ולכן היא מפותחת מאוד ומפולגת באופן מיוחד. אבל המצב הקוטבי הזה כבר נמצא סמוי אפילו ברוסיה ובסין. יש בהן שליטים שמחזיקים קצר את העם, אבל גם זמנם אוזל. בסופו של דבר, כל העולם יתפלג לשני צדדים שעומדים זה מול זה, ללא מטרה משותפת שתקשור ביניהם. זה יתבטא בכל תחום: באקולוגיה, בחימוש, ביחס למשפחה, למין, למזון, לבעלי חיים. במקום להתקרב זה לזה ולהבין האחד את השני - כמו שחשבנו שיקרה כאות להתפתחות המין האנושי, בעל השכל המפותח, הרגש האנין והניסיון העשיר - ההפך קורה. ככל שהעולם יוסיף ויתקדם, הוא רק יהיה שסוע יותר, עד שהשנאה, הדחייה וחוסר הנכונות להגיע להבנה הדדית, יגיעו לשלמות. למה התהליך כל כך הפוך מהשכל האנושי הישר? מכיוון שהוא לא נובע מהשכל האנושי הישר. הוא נקבע ומגיע ממעמקי הטבע העגול. כוח הטבע מעורר בחברה האנושית את החלוקה המובהקת הזאת לימין ולשמאל, מפלג שווה בשווה, עד שכמו באמריקה של ימינו אנחנו מתפלאים: איך זה יכול להיות? מיליונים מצד אחד, מיליונים מצד שני, ומספר בודד של קולות יכריע מי יהיה הנשיא הבא? עם כל הכבוד לבחירות הדמוקרטיות, אף מנהיג אינו כלול משני הצדדים, אף מנהיג לא יכול לעמוד בלב העם, בין שני המחנות, ולהבטיח כמו שנהוג בסיסמאות הבחירות: "אני המנהיג של כולם". הטבע יגלה וידגיש שני קווים מובהקים בחברה המודרנית, שני קווים שלא מסוגלים להגיע לפשרה, הסכמה, שלא לדבר על חיבור ואהבה. וככל שהעולם יתקרב למצב של חוסר מוצא, דווקא אנחנו, עם ישראל, נמצא את עצמנו במרכז העניינים, תחת מבטו החודר של העולם. מבפנים תעלה באומות העולם האשמה כלפינו, בפירוד ביניהם. כך יתייצב העולם: מפוצל לימין ולשמאל בכל הרבדים - ובאמצע ישראל, אלה שאשמים בזה שמיליארדים על מיליארדים לא יכולים להתקשר. הזוי, מוזר, לא מובן, לא מתקבל על הדעת, אבל זה מה שיהיה. כך כתוב. אז נילחץ אל הקיר ולא תישאר לנו ברירה אלא לגלות סופסוף מי אנחנו עַם ישראל, מה ייעודנו, מה תפקידנו, בשביל מה אנחנו כאן. האומה הישראלית הותקנה כמעבר, ובאותו שיעור שנתחבר בינינו מעל ההבדלים, כך נפיץ אור לגויים, כך נעורר כוח של חיבור ואהבה, כך נמשוך לעולם כוח עליון שיחבר מעל ההבדלים, כמו שכתוב: "עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו". זה תהליך בהתהוות, הוא יכול לקחת עוד שנים, אבל צריך כבר היום להתחיל לשמוע אותו, לתת לו לטפטף ללב ולהמטיר לתודעה. ככל שניערך מהר יותר לקראתו, כך הדרך תהיה נוחה וטובה לכולנו.

  אילנה אוברידקואילנה אוברידקו17 ימים לפני
 • אבי תפילינסקי היקר שלום רב, אני ממש מתנצל על איך שהגבתי עליך בכמה מקומות, עכשיו אני מעריך אותך על הכנות, ואני מבין שבאמת עברת תהליך ולא סתם עזבת, בכל אופן אבי וגילי אתם נפלאים וכיף לשמוע אתכם, תצליחו בחיים (הרגשה שלי, אבי עוד יהיה חרדי בסנון חב"דניק או משהו דומה)

  MIIKL BIRNMIIKL BIRN17 ימים לפני
 • כואב לי עליך לא בגלל העולם הזה אלא בגלל העולם הבא

  Noam RutembergNoam Rutemberg17 ימים לפני
  • איבד עולם אזה ועולם אבה זה מאוד בולט אבל תמיד יש דרך חזרה

   שרה ויזלשרה ויזל14 ימים לפני
 • ביחד ולחוד אמריקה שסועה וזו רק ההתחלה. ההתנגשות והקוטביות שמתעצמות בה מיום ליום מעמידות את שני המחנות זה נגד זה, ימין ושמאל. ולא רק באמריקה העצבים רופפים, אלא ההתגוששות והניגודיות מתגלות היום ברוב המשטרים ובין אזרחי העמים. הפילוג חודר היום אפילו לחיי המשפחה. ההבדלים גדלים, ומחלקים את בני האדם לשני צדדים עוינים מאוד. לפי חכמת הקבלה, ההתפתחות האנושית מאופיינת ברצון הולך ותופח, רצון לקבל הנאה שעם הזמן תופס צורה אגואיסטית על חשבון האחר. הגישה הזאת מביאה את האדם להתרכז בעצמו יותר, ומכאן מתפצלות דעותיהם של בני האדם כמו שני שבילים שמתרחקים ולעולם לא ייפגשו. אמריקה היא דוגמה קיצונית לכך, ולכן נוח לצפות בה ולראות בבירור לאן עתיד העולם להגיע. היא בנויה כמעין בבל מודרנית, מורכבת בערבוביה מכל הדתות האמונות והדעות, ולכן היא מפותחת מאוד ומפולגת באופן מיוחד. אבל המצב הקוטבי הזה כבר נמצא סמוי אפילו ברוסיה ובסין. יש בהן שליטים שמחזיקים קצר את העם, אבל גם זמנם אוזל. בסופו של דבר, כל העולם יתפלג לשני צדדים שעומדים זה מול זה, ללא מטרה משותפת שתקשור ביניהם. זה יתבטא בכל תחום: באקולוגיה, בחימוש, ביחס למשפחה, למין, למזון, לבעלי חיים. במקום להתקרב זה לזה ולהבין האחד את השני - כמו שחשבנו שיקרה כאות להתפתחות המין האנושי, בעל השכל המפותח, הרגש האנין והניסיון העשיר - ההפך קורה. ככל שהעולם יוסיף ויתקדם, הוא רק יהיה שסוע יותר, עד שהשנאה, הדחייה וחוסר הנכונות להגיע להבנה הדדית, יגיעו לשלמות. למה התהליך כל כך הפוך מהשכל האנושי הישר? מכיוון שהוא לא נובע מהשכל האנושי הישר. הוא נקבע ומגיע ממעמקי הטבע העגול. כוח הטבע מעורר בחברה האנושית את החלוקה המובהקת הזאת לימין ולשמאל, מפלג שווה בשווה, עד שכמו באמריקה של ימינו אנחנו מתפלאים: איך זה יכול להיות? מיליונים מצד אחד, מיליונים מצד שני, ומספר בודד של קולות יכריע מי יהיה הנשיא הבא? עם כל הכבוד לבחירות הדמוקרטיות, אף מנהיג אינו כלול משני הצדדים, אף מנהיג לא יכול לעמוד בלב העם, בין שני המחנות, ולהבטיח כמו שנהוג בסיסמאות הבחירות: "אני המנהיג של כולם". הטבע יגלה וידגיש שני קווים מובהקים בחברה המודרנית, שני קווים שלא מסוגלים להגיע לפשרה, הסכמה, שלא לדבר על חיבור ואהבה. וככל שהעולם יתקרב למצב של חוסר מוצא, דווקא אנחנו, עם ישראל, נמצא את עצמנו במרכז העניינים, תחת מבטו החודר של העולם. מבפנים תעלה באומות העולם האשמה כלפינו, בפירוד ביניהם. כך יתייצב העולם: מפוצל לימין ולשמאל בכל הרבדים - ובאמצע ישראל, אלה שאשמים בזה שמיליארדים על מיליארדים לא יכולים להתקשר. הזוי, מוזר, לא מובן, לא מתקבל על הדעת, אבל זה מה שיהיה. כך כתוב. אז נילחץ אל הקיר ולא תישאר לנו ברירה אלא לגלות סופסוף מי אנחנו עַם ישראל, מה ייעודנו, מה תפקידנו, בשביל מה אנחנו כאן. האומה הישראלית הותקנה כמעבר, ובאותו שיעור שנתחבר בינינו מעל ההבדלים, כך נפיץ אור לגויים, כך נעורר כוח של חיבור ואהבה, כך נמשוך לעולם כוח עליון שיחבר מעל ההבדלים, כמו שכתוב: "עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו". זה תהליך בהתהוות, הוא יכול לקחת עוד שנים, אבל צריך כבר היום להתחיל לשמוע אותו, לתת לו לטפטף ללב ולהמטיר לתודעה. ככל שניערך מהר יותר לקראתו, כך הדרך תהיה נוחה וטובה לכולנו.

  י.ש. מ.י.ש. מ.19 ימים לפני
 • חפשו ביוטיוב: 'עמותת כל יהודי זהב'. תמצאו אותי. דוד קם. וגם תמצאו אותי אם תחפשו: 'מסר יהודי בעולם המודרני'. שבת שלום ומבורך. שבת מברכים חודש שבט. מי שיכול שיאמר השבת את כל התהילים. שבט- שנשמע (שנתבשר) בשורות טובות !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  עמותת כל יהודי זהב every jew is goldעמותת כל יהודי זהב every jew is gold19 ימים לפני
 • זה השחקן מהפוך?

  shachar cohenshachar cohen19 ימים לפני
 • ואו. איזה אומץ לוותר על הילדים. מטורף ....

  Yasmin EliazYasmin Eliaz19 ימים לפני
 • תוכנית מדהימה!

  גרשון ליפשיץגרשון ליפשיץ19 ימים לפני
 • סוף סוף תוכנית אמיתית, עמוקה, מעניינת😊

  אסתיאסתי19 ימים לפני
 • מהמם באמת. סוף סוף שיח דתי רוחני תרבותי, בלי ניסיון לכפות על אף אחד שום דבר.

  יונתן אבשלוםיונתן אבשלום19 ימים לפני
 • יהודים טובים..כמה חכמה..תענוג

  Aviya DamariAviya Damari20 ימים לפני
 • תוכנית ממש יפה נהנתי מכל רגע

  ED ESED ES20 ימים לפני
 • מדהים כרגיל. אפשר לשלם לכם דמי מנוי?

  AmiramAmiram20 ימים לפני
 • ביחד ולחוד אמריקה שסועה וזו רק ההתחלה. ההתנגשות והקוטביות שמתעצמות בה מיום ליום מעמידות את שני המחנות זה נגד זה, ימין ושמאל. ולא רק באמריקה העצבים רופפים, אלא ההתגוששות והניגודיות מתגלות היום ברוב המשטרים ובין אזרחי העמים. הפילוג חודר היום אפילו לחיי המשפחה. ההבדלים גדלים, ומחלקים את בני האדם לשני צדדים עוינים מאוד. לפי חכמת הקבלה, ההתפתחות האנושית מאופיינת ברצון הולך ותופח, רצון לקבל הנאה שעם הזמן תופס צורה אגואיסטית על חשבון האחר. הגישה הזאת מביאה את האדם להתרכז בעצמו יותר, ומכאן מתפצלות דעותיהם של בני האדם כמו שני שבילים שמתרחקים ולעולם לא ייפגשו. אמריקה היא דוגמה קיצונית לכך, ולכן נוח לצפות בה ולראות בבירור לאן עתיד העולם להגיע. היא בנויה כמעין בבל מודרנית, מורכבת בערבוביה מכל הדתות האמונות והדעות, ולכן היא מפותחת מאוד ומפולגת באופן מיוחד. אבל המצב הקוטבי הזה כבר נמצא סמוי אפילו ברוסיה ובסין. יש בהן שליטים שמחזיקים קצר את העם, אבל גם זמנם אוזל. בסופו של דבר, כל העולם יתפלג לשני צדדים שעומדים זה מול זה, ללא מטרה משותפת שתקשור ביניהם. זה יתבטא בכל תחום: באקולוגיה, בחימוש, ביחס למשפחה, למין, למזון, לבעלי חיים. במקום להתקרב זה לזה ולהבין האחד את השני - כמו שחשבנו שיקרה כאות להתפתחות המין האנושי, בעל השכל המפותח, הרגש האנין והניסיון העשיר - ההפך קורה. ככל שהעולם יוסיף ויתקדם, הוא רק יהיה שסוע יותר, עד שהשנאה, הדחייה וחוסר הנכונות להגיע להבנה הדדית, יגיעו לשלמות. למה התהליך כל כך הפוך מהשכל האנושי הישר? מכיוון שהוא לא נובע מהשכל האנושי הישר. הוא נקבע ומגיע ממעמקי הטבע העגול. כוח הטבע מעורר בחברה האנושית את החלוקה המובהקת הזאת לימין ולשמאל, מפלג שווה בשווה, עד שכמו באמריקה של ימינו אנחנו מתפלאים: איך זה יכול להיות? מיליונים מצד אחד, מיליונים מצד שני, ומספר בודד של קולות יכריע מי יהיה הנשיא הבא? עם כל הכבוד לבחירות הדמוקרטיות, אף מנהיג אינו כלול משני הצדדים, אף מנהיג לא יכול לעמוד בלב העם, בין שני המחנות, ולהבטיח כמו שנהוג בסיסמאות הבחירות: "אני המנהיג של כולם". הטבע יגלה וידגיש שני קווים מובהקים בחברה המודרנית, שני קווים שלא מסוגלים להגיע לפשרה, הסכמה, שלא לדבר על חיבור ואהבה. וככל שהעולם יתקרב למצב של חוסר מוצא, דווקא אנחנו, עם ישראל, נמצא את עצמנו במרכז העניינים, תחת מבטו החודר של העולם. מבפנים תעלה באומות העולם האשמה כלפינו, בפירוד ביניהם. כך יתייצב העולם: מפוצל לימין ולשמאל בכל הרבדים - ובאמצע ישראל, אלה שאשמים בזה שמיליארדים על מיליארדים לא יכולים להתקשר. הזוי, מוזר, לא מובן, לא מתקבל על הדעת, אבל זה מה שיהיה. כך כתוב. אז נילחץ אל הקיר ולא תישאר לנו ברירה אלא לגלות סופסוף מי אנחנו עַם ישראל, מה ייעודנו, מה תפקידנו, בשביל מה אנחנו כאן. האומה הישראלית הותקנה כמעבר, ובאותו שיעור שנתחבר בינינו מעל ההבדלים, כך נפיץ אור לגויים, כך נעורר כוח של חיבור ואהבה, כך נמשוך לעולם כוח עליון שיחבר מעל ההבדלים, כמו שכתוב: "עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו". זה תהליך בהתהוות, הוא יכול לקחת עוד שנים, אבל צריך כבר היום להתחיל לשמוע אותו, לתת לו לטפטף ללב ולהמטיר לתודעה. ככל שניערך מהר יותר לקראתו, כך הדרך תהיה נוחה וטובה לכולנו.

  dekel polakdekel polak20 ימים לפני
 • התופעה הזו של אנשים שהגיעו לקונפליקטים נפשיים פסיכוטים עקב חינוך לקוי וכתוצאה מזה ליציאה בשאלה היא לרוב הסיבה העיקרית. אף פעם דיון כזה לא אובייקטיבי לדת עצמה

  אביחי חכםאביחי חכם20 ימים לפני
 • לפרק הזה היו צריכים לקרוא פשוט : 'הפוך'.

  kindalost1kindalost120 ימים לפני
 • מרגש ומעניין לראות שיח מכבד, עמוק ומהותי בין שני עולמות- מחכה כבר לחלק השני.

  אנאל רזאנאל רז20 ימים לפני
 • שיחה מלאה בתוכן ועיניין, כאן שחקתם אותה, תודה!!!

  sigalllsigalll20 ימים לפני
 • זה מה שנקרא יהודים מתוקים , בסוף מה שמחבר בין כולם זה רק אלוקים והתורה . אם אין תורה ואין אלוקים אין מתיקות בחיים .

  נתי נתניתינתי נתניתי20 ימים לפני
 • מאוד אהבתי, ברור שיש כאן גם משחק של מילים משחק של גדולים, ועדיין זה טוב שהם מוציאים את עצמם לבמה

  משכילמשכיל20 ימים לפני
 • מדהים

  Avigail GlezerAvigail Glezer20 ימים לפני
 • אז מה יש לנו כאן, מצד אחד אדם שבנה את עצמו, שם גבולות לעצמו, שינה את מהותו מרוב אהבה לאלוקים, ומאידך חובב הנאות וחופש שהקריב את אשתו וילדיו ובגד באלוקיו אחרי שנותיו כטרוריסט בביתר.

  rif elfasirif elfasi21 יום לפני
 • מה ההבדל בין חב"ד שמאמינה ברבי מליובאוויטש כמשיח ובין הנוצרים שמאמינים בישוע כמשיח

  אורון רזאורון רז21 יום לפני
 • רק תיקון טעות: להיות יהודי שומר תורה ומצוות זה החופש!! החופש הוא לחיות את מה שנבראת ויהודי נברא להיות עובד ובן של ה'

  טליה גוטליבטליה גוטליב21 יום לפני
  • @Asaf Ben Levy החברה החרדית לא בהכרח מייצגים את האלוקים,ואם החברה קבעה מוסכמות מסוימת לא אומר שאלוקים קבע אותה,בכל חברה יש מסוכמות חברתית,אבל חופש אמיתי זה לדעת להיות כנוע לכללים ולא להיות מונע לפי תאווה/רגש חזק. להיות חופשי זה לדעת לעצור,להיות חופשי זה לדעת לשלוט בעצמך.

   tehila 148tehila 14812 ימים לפני
  • אדם לא יכול להיות חופשי אם ברגע שהוא יזוז מטר ימינה או שמאלה ממה שהחברה מצפה ממנו, מיד ינדו אותו וירחיקו אותו ממשפחתו וילדיו.

   Asaf Ben LevyAsaf Ben Levy20 ימים לפני
 • ואווו

  Esther Chaya AEsther Chaya A21 יום לפני
 • אינסוף זה דמיונות.

  Yehuda MozesYehuda Mozes21 יום לפני
 • מה נסגר עם הצילום עשיתם סחרחורת

  משה ג'מלמשה ג'מל21 יום לפני
 • Pqo

  Ora RotblumOra Rotblum21 יום לפני
 • גדלתי על גילי, אבל אני עדיין מחכה שיוכיח לי אמפירית את קיומו של אלוהים

  shnior danshnior dan21 יום לפני
 • מעלף

  ענת מנחםענת מנחם21 יום לפני
 • גילי שושן, אין כמוך בעולם, אתה נורא מרגש!!! תמשיכו להפיק סדרות איכותיות וערכיות כאלו!! סוף סוף משהו אמיתי וטהור!!!

  Eliran MoshiashviliEliran Moshiashvili21 יום לפני
 • אני כל כך מבינה את אבי אני גם מבית חרדי בחרתי להיות עם אלוהים בדרכי שלי בלי הסיבוכים של כל ההמצאות שמסביב ואכן אני מקיימת מצוות לכבודו בלבד אבל לא משתגעת על כל פרט ובלי בלבולי שכל.אלוהים הוא אור אין סוף ואני מרגישה את זה כדאי ללמוד קבלה זה מאיר

  Hadasa LevinHadasa Levin21 יום לפני
 • מדהים נהנתי מאוד

  Hadasa LevinHadasa Levin21 יום לפני
 • לא מצאו אנשים אחרים חוץ מאבי תפילנסקי? אפשר לחשוב שאין עוד יוצאים בשאלה בארץ

  Y nY n21 יום לפני
 • עוצמתי ממש. אברהם אני מאמינה שאתה עוד תחזור למקורות. בטוחה ומכירה את המשפחה שלך שהם מיוחדים בפני עצמם. עד אז המון הצלחה

  יהודית לוגסייהודית לוגסי21 יום לפני
 • מרתק וחשוב, מרגש! תודה לכם.

  Dr Phd Ofra Matzov-CohenDr Phd Ofra Matzov-Cohen21 יום לפני
 • כאן אתם כמו ברזיל של פלה כמו הלייקרס של מגיק.מהצגה להצגה חושבים מחוץ לקופסה וחושבים נכון.

  avishai deraiavishai derai21 יום לפני
 • איזה יופי של תוכנית כל הכבוד מושלם

  חיה קורנפלדחיה קורנפלד22 ימים לפני
 • סוף סוף, מדברים על דת באופן אינטימי ולא באופן פוליטי.

  jeshua s.jeshua s.22 ימים לפני
 • גילי שושן איפה יששכר כלכך אהבתי את הדמות הזאת .

  דו ברמןדו ברמן22 ימים לפני
 • מישהו אמר פעם. "כשאנשים נפגשים אז דברים קורים". ופה קרה קסם. איזה חיבור נפלא בין שני אנשים אמוניים ודעתנים שישבו לשיחה יפה ותרבותית... מקווה שהשיח הזה ביניהם ימשיך, רק דברים טובים יצאו מזה

  z ronyz rony22 ימים לפני
 • תוכנית נהדרת. ואיזו אסתטיקה בנוסף.

  want to log out, the dictatorship doesn't letwant to log out, the dictatorship doesn't let22 ימים לפני
 • סוף סוף אנשים שהולכים בתוך מבוכי הנפש והמוח שלהם בלי לפחד ובלי לשפוט אחד את השני בדיון מעמיקה ומכבדת

  בת-אל שאשבת-אל שאש22 ימים לפני
 • מרתק!! עצה לתפילינסקי לא להגיד את שם השם לשווא וד ל ..

  יוסף חייםיוסף חיים22 ימים לפני
  • רגע שניה הנה הוא מקשיב לך

   מאסטרגוגמאסטרגוג22 ימים לפני
 • אני ממש חושבת שמא שחסר בעולם הליטאי שבגלל זה יוצאים משם הרבה אנשים זה החסידות. בחסידות יש משהו שרואה את התורה ממקום אחר. מקום שמחייה ומאיר ולא רק מתוך כפיה ותעשה ככה וככה ואם לא אז יפגע בך ברק... שימו לב שמהעולם החסידי יש הרבה פחות יוצאים

  שירה גולשירה גול22 ימים לפני
  • וואוווו מדויק!!! עולם החסידות כל כך מלא באהבה! החסידות מלאה בחיפוש עצמי ובדרך כלל אינדיבידואלי,לדוגמא אצלינו בברסלב,אתה לומד כל היום כמה השם אוהב אותך,וכמה אתה חשוב ונחשב...זה פשוט עולם חשיבה שונה לחלוטין!!

   tehila 148tehila 14812 ימים לפני
 • ואווו הרב גיילייי איזה מרגשששש

  נירית חוטובלינירית חוטובלי22 ימים לפני
 • הסיפור של אבי נורא, כל כך מרחם על היהודי המתוק הזה... וגילי שושן באמת איש פנימי ועמוק, את שני האנשים האלו פגשתי במציאות

  Beneveche - Benad.Cello.ChabadBeneveche - Benad.Cello.Chabad22 ימים לפני
  • @אורון רז ומעניין שקוראים לך אורון רז, כי מוסבר בחסידות שאור בגימטריא הוא אור... מאחל לך שתגלה ותאיר באור החסידות

   Beneveche - Benad.Cello.ChabadBeneveche - Benad.Cello.Chabad20 ימים לפני
  • @אורון רז ומה בדיוק כלשונך - "לא חכמה" ומה "לא בינה", ומה "לא דעת"... אתה , ניכר ממך שאין לך שמץ של מושג מה יש ומה אין בחסידות חב"ד. עושה רושם שאתה מאלה שרק יודעים לקנטר ולהשמיץ ולבלבל במוח, יותר מזה אין לך הרבה מה להציע, לעומת זאת, אני יכול להציע לל להיכנס לערוץ היוטיוב שלי, שם תשמע דברי חסידות, חכמה, בינה והרבה דעת ! אם אתה לא בדקת, זה רק כי הינך בור מדעת ובעיקר מרצון, ומדעה קדומה ועלובה

   Beneveche - Benad.Cello.ChabadBeneveche - Benad.Cello.Chabad20 ימים לפני
  • @אורון רז אם היית נחשף לעומק והפנימיות, של מעיינותיה של חסידות חב"ד, לא היית מדבר באופן כזה, אדוני היקר. לך תלמד קצת תניא לפני שפתחת את הלוע שלך

   Beneveche - Benad.Cello.ChabadBeneveche - Benad.Cello.Chabad20 ימים לפני
  • @Beneveche - Benad.Cello.Chabad אבי ניצל כי הוא חופשי לאהוב. גילי התאבד כי אבדה נפשו לקהילה מבודדת שמאמינה ברבי מליובאוויטש כמו הנוצרים בישוע. לא רואה בזה לא חוכמה, לא בינה ולא דעת.

   אורון רזאורון רז20 ימים לפני
  • @אורון רז מהי אותה "הצלה", ומהי אותה "התאבדות". מעניין מה שאתה אומר, אני הייתי רוצה לשאול את שניהם האם הם ניצלו או התאבדו, ומעניין לדעת מה תהיה תשובתו של כל אחד. קצת שטחי לקבוע מבחוץ כלפיהם מה קרה להם... עדיף לשמוע אותם מספרים

   Beneveche - Benad.Cello.ChabadBeneveche - Benad.Cello.Chabad21 יום לפני
 • אבי תפילינסקי הוא איש יהודי מאמין, שלא תטעו, יהודי יקר מאוד

  Beneveche - Benad.Cello.ChabadBeneveche - Benad.Cello.Chabad22 ימים לפני
  • @פ ה כן... לפני זה הוא חי כיהודי באופן חיצוני, אולי בלבד, וכעט הוא מנסה להתחבר לפנימיותו היהודית... בסוף לדעתי, אדם צריך לחבר בין הפנימיות לחיצוניות שלו

   Beneveche - Benad.Cello.ChabadBeneveche - Benad.Cello.Chabad9 ימים לפני
  • אפשר לומר שהוא חזר בתשובה כשהוא חזר בשאלה...

   פ הפ ה9 ימים לפני
  • @Natan Ecabert עכשיו הוא באמת חזר בתשובה

   Beneveche - Benad.Cello.ChabadBeneveche - Benad.Cello.Chabad12 ימים לפני
  • חבל שרק עכשיו נזכר להיות בנאדם טוב ולא בתור דתי טוב

   Natan EcabertNatan Ecabert12 ימים לפני
  • עשה הרבה רע לאנשים בתור יושב ועד האיכלוס בביתר עלית

   Natan EcabertNatan Ecabert12 ימים לפני
 • אוף הם מנומסים מידי...

  דניאל מירוןדניאל מירון22 ימים לפני
 • שיח ברמה גבוהה...מרתק..מרגש...מגשר...תודה

  טובה ויטליןטובה ויטלין22 ימים לפני
 • אבי אתה מדהים מכירים מקרוב את נושא ועדות האיכלוס מרגש כל מילה שלך התרגשתי שזכית לחזור לאמת שלך ...זה מהלך ממש של חזרה בתשובה לד יתברך לא לשום זרם או קהילה. זאת שפת הגאולה ממש ...אין שם רגש חיי תורה ללא חיים. תודה לך...בהצלחה איש יקר. גילי הרגשתי שאתה עוד טרי בחזרה בתשובה ומתרגש שאבי חרדי מבית ...הלבוש והניתוק מהמשפחה בתרוצים של צדיק ...עצוב שיש בעלי תשובה ותיקים 20 ...30שנה בתשובה שכדי שתקשיב להם ...יש להם לנו כמה דברים חשובים לספר לך... תודהההה

  טובה ויטליןטובה ויטלין22 ימים לפני
 • ריבונו של עולם (תפרשו איך שבא לכם מה זה), למה אבי תפלינסקי זאת הדמות היחידה שחוזרת על עצמה מליארד פעם בכל התכניות של היוצאים בשאלה????? כמה אפשר לחפור עם אותו בן אדם בכל התכניות שאי פעם קמו על יוצאים בשאלה? זה החומר היחידי שיש כאן? איך זה מסתדר עם הדיבורים על התרבות היוצאים בשאלה כאשר הדמות המוצגת בפועל זה תמיד אבי תפלינסקי???

  ידידיה רפולידידיה רפול22 ימים לפני
 • "האלוקית לאה גולדברג" נשיקה על הספר סלחו לי, אבל זה חילוני שדובר חילונית תל אביבית מדוברת בעור של חרדי חבד"י. פשוט בדיחה.

  yehuda mosheyehuda moshe22 ימים לפני
 • וואו וואו יפה. אהבתי את אבי וגילי. אנשים אמיתיים. מנהלים דיאולוג רגשי ולא שכלי אבל טהור. איזה מתיקות

  מ אמ א23 ימים לפני
 • החליפו פוזציות

  רבקה כהןרבקה כהן23 ימים לפני
 • הבעיה הפסיכופיזית- רמבמ ולייבוביץ התשובה כבר ניתנה. אין אפשר להגדיר קיום בלתי חומרי בכלים חומריים. אפשר להבין חלקיום חלקים של הקיום, המציאות, היש ; רק עלפי מה שקיים, וזה מדע אמפירי. ה' ואמונה זה לא תבנית שהמוח מסוגל לתפוס באמת. לכן נאמר חכמת הלב, לב אוהב לדעת אהבה בדרכי שלום. ובתור אמונה הנטייה לחכמת הלב של החילוני מאשר לדתי לדעתי. וככה לא ילמדו יותר לשאת חרבות בלשונם כי כולם כבר מאמינים והוכחה חיה, לא צריך להוכיח לאפאחד כבר כלום, כי זה רק מעורר במקום לחזק. ישר כוח חזק ואמץ וקווה וצפה אל ה'

  In NiIn Ni23 ימים לפני
 • כאן 11 , תמשיכו ליצור תכנים מעולים!!!

  נעמי סערנעמי סער23 ימים לפני
 • מדהים מדהים מדהים!!! מרגש ומרתק תודה רבה❤❤❤

  ציפי בלומנטלציפי בלומנטל23 ימים לפני
 • אבי כרגיל נשמע להוט לדבר ולהסביר את עצמו, והחבדניק מעושה משהו..

  Roy TRoy T23 ימים לפני
 • "תני בר קפרא. כל הקורא לאברהם אברם עובר ב'עשה' שנאמר 'והיה שמך אברהם'. רבי אליעזר אומר, עובר בלאו שנאמר 'ולא ייקרא עוד [את] שמך אברם' (בבלי ברכות יג ע"ב)". ברגע ששמעתי שקראו לו כילד באופן כפירתי אברמי ולא אברהמי! אז הבנתי מאיפה באו לו הרהורי הכפירה כילד כלשונו. (חיסרון ה' של אברהם אב המון גויים אות שמסמלת את שם ה' ושל שורש האבא הראשון שהשריש לכולנו את האמונה באל אחד )

  Levi GalLevi Gal23 ימים לפני
 • גילי שושן איש יקר!

  תמר צמחתמר צמח23 ימים לפני
 • עבודה נהדרת! נהנתי מכל רגע! תודה!

  hila adinhila adin23 ימים לפני
 • מדהים ומרתק פשוט מושלם הרמתם לי את המצב רוח נתתם לי חיות

  yoni 211211yoni 21121123 ימים לפני
 • מרתק ומרגש!!! מחכים לעוד.

  A. B.AA. B.A23 ימים לפני
 • הדבר הכי טוב שיצא תחת *כאן* מאז שהוקם

  Oz HorvitsOz Horvits23 ימים לפני
 • מה השיר המתנגן ברקע בדקה 7:30 ?

  ARISHAMOLARISHAMOL23 ימים לפני
  • @Idan Liber תודה רבה

   ARISHAMOLARISHAMOL23 ימים לפני
  • צימוקים ושקדים- חווה אלבשרטיין

   Idan LiberIdan Liber23 ימים לפני
 • דיאלוג מרגש ונוגע. והכי יפה בעיני איך הטקסטים של היהדות יכולים לגעת ולחבר בינינו

  ליאורה ברדליאורה ברד23 ימים לפני
 • תענוג לצפות

  אסף הרושאסף הרוש23 ימים לפני
 • יפה שאתם מאפשרים סדרה של שיח עמוק ומכבד. כל הכבוד.

  yuki meiryuki meir23 ימים לפני
 • וואו. פשוט.

  C. C. C 770C. C. C 77023 ימים לפני
 • גילי שושן איש מדהים ושחקן ענק!!

  OTZMAGRAFICOTZMAGRAFIC23 ימים לפני
 • תודה רבה פרק נהדר

  מריםמרים24 ימים לפני
 • וואהו הלב נחמץ כמה ילדים פשוט הולכים לאיבוד אין פה שום מקום לכעס ושיפוט רק כאאאאב עצום הוא בחר בלא לעזוב את אלוקים... כאילו מי שבוחר לעזוב.. עוזב...!? הרי אם הקב"ה יעזוב אותך אתה לרגע לא תהיה קיים אלא שהקב"ה רחום ונותן לך יד.. בתוך המסלול אליו נפלת... ומחכה... מחכה שתבין שאין דבר כזה לעזוב את אלוקים כי אם מישהו אומר שהוא עוזב את אלוקים.. זוהי ההוכחה בעצמה לכך שהנשמה שלו מכירה מהמצאות אלוקית שהרי איך אתה יכול לעזוב משהו שלא קיים???? בקיצור רחמנות על כל הטועים והאובדים ❤

  לב קולמוסלב קולמוס24 ימים לפני
 • מדהים !!! תמיד שיח מוביל דברים...למקומות טובים יותר

  דוד לוידוד לוי24 ימים לפני
 • אנחנו היינו חלק מהמשפחות שהתנכלת אליהם בביתר עלית. לא נסלח לעולם. איך נידו את הילדה בכיתה ח מבית יעקוב בהוראתך .ובכלל.. כל גניבת כספי התרומות לטובת אנ"ש. תודה לאל שעזבנו את החברה החלונית הזו. לקח לי שנים למצוא את הדרך לאלוהים חזרה.

  merav damarimerav damari24 ימים לפני
 • מה אם לתת דין לחשבון לאשתו שעזב עם 6 ילדים רק בגלל שהוא חיפש חופשיות?

  שאול ופרימי גרינברגשאול ופרימי גרינברג24 ימים לפני
  • נראה שהם מונעים ממנו לראות אותם. נשמע שאם יאפשרו לו (והוא בטח יהיה מוכן לשים כיפה למפגשים האלה) הוא יהיה אבא מסור וסבא משכמו ומעלה. החרדים פוחדים שאם הילדים יראו את אבא שלהם עם חולצה צבעונית עולמם יקרוס עליהם. נראה שמי שלא מבין שילדים צריכים אבא זה הצד השני. הלוואי וזה ישתנה.

   want to log out, the dictatorship doesn't letwant to log out, the dictatorship doesn't let22 ימים לפני
 • מרתק.

  yoni cyoni c24 ימים לפני
 • מושלם!!!

  Orit ZionOrit Zion24 ימים לפני
 • מדהים כיף לצפות סוף סוף גם כאלה דברים

  דוב טדוב ט24 ימים לפני
 • איזה רגע מרגש ומלא אהבה הדדית. שיחה כל כך נדירה בתקופה הזו שמלאה כעס, שנאה וניכור. תודה לכם!

  מירב רהטמירב רהט24 ימים לפני
 • גילי שושן חסיד אמיתי. חי את עבודת השם באופן של חב"ד. התבוננות והעמקה בגדולת ה'. איזה תענוג.

  מנחם מענדל סולומוןמנחם מענדל סולומון24 ימים לפני
  • @מנחם מענדל סולומון מעדיף להיות קוף מאשר כופר

   אורון רזאורון רז20 ימים לפני
  • @אורון רז הבדל יותר גדול מאשר בינך לבין הקוף.

   מנחם מענדל סולומוןמנחם מענדל סולומון20 ימים לפני
  • *חב"ד

   אורון רזאורון רז21 יום לפני
  • מה ההבדל בין לבד שמאמינה ברבי מלויביאיץ המשיח ובין הנוצרים שמאמינים בישוע?

   אורון רזאורון רז21 יום לפני
 • Isaschar, Do you want to feel the infinity, study mathematics.

  Isaac HaimIsaac Haim24 ימים לפני
 • מצוין

  Avtamo WorkoAvtamo Worko24 ימים לפני
 • סדרא מדהימה מחכים לפרק הבא

  חיים רבינוביץחיים רבינוביץ24 ימים לפני
ILworld