כמה זה ירוק? - טורבינות רוח

5 אפר 2021
36 353 צפיות

הטכנולוגיה כבר קיימת, הדבר היחיד שמפריד בין האנושות לאנרגיה ירוקה זה פוליטיקה.
חוות הטורבינות שמקימים עכשיו בגולן, אנרגיה ירוקה או שקר לבן?
זה אמנם ייצר חשמל בלי לפלוט גזי חממה, אבל האם זאת כמות שמספיקה בכלל כדי לשנות משהו? ובאיזה מחיר?
מקורות לתחקיר שלי באתר שלנו:
www.travel-il.com/%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A8%D7%95%D7%97
למי שרוצה לתמוך ביצירה שלנו:
www.patreon.com/Travelil
החנות שלנו:
www.travel-il.com/shop

תגובות
 • אחלה סרטון אני צופה קבועה אתם מלכים וסקי והכי טוב

  ניר פלדרניר פלדריום לפני
 • תודה רבה לך על הוצאת האמת לאור!

  yotam erezyotam erez2 ימים לפני
 • בישראל משקיעים את רוב הכסף על מאגיה שחורה ומעשנים עשב ירוק שאותו מוכרים במחיר זהב. מדינת ישראל נגועה במגפת פדופילים. הפדופילים נוסעים בשיירות ומטרידים את האזרחים של מדינת ישראל.

  Hen MeirHen Meir2 ימים לפני
 • סרטון מעולה! יהיה נהדר אם יהיה תרגום לאנגלית

  iggypop79iggypop793 ימים לפני
 • קודם כל, כל הכבוד!!!! כל כך מבורך שאתם מייצרים תוכן על נושאים סביבתיים ועל משבר האקלים, באמת! לגבי הסרטון: אמרתם שצריך הרבה מרחק בין טורבינה לטורבינה, ולכן צריך המון שטח בשביל לייצר חשמל, אבל אתם בעצמכם אמרתם, אפשר להשתמש בשטח בשמתחת לטורבינות למלא דברים ( חקלאות, פאנלים סולריים...) ככה שהן לא באמת צורכות המון שטח. אתם מציגים את זה שהן מייצרות רק 1% מצריכת החשמל, אבל ברור שזה יהיה המצב כי זה באמת מספר קטן של טורבינות, וככל שיהיו יותר, המספר יעלה, העיקר שאין פליטות גזי חממה, וזה מייצר אנרגיה. יש עוד הרבה דברים שאני יכול לתקן, אבל אני לא אחפור פה... הבעיה היא שאתם מציגים את העניין כאילו הפתרון היחידי הוא אנרגיה גרעינית והיא תציל אותנו ממשבר האקלים, כשזה לא המצב! כל המומחים מראים שכדי שיהיה לנו סיכוי להגיע למשק אנרגיה ללא פליטות גזי חממה אנחנו צריכים *שילוב!* של כל דרכי ייצור האנרגיה שלא פולטות גזי חממה, צריך שילוב גם של אנרגיה סולארית, גם אנרגייה גרעינית, גם שיפור טכנולוגיה של אגירת אנרגיה, וגם אנרגיית רוח, רק מגוון כזה יספק את הצרכים האנרגטיים שלנו ויספקו לנו ביטחון אנרגטי לאורך כל שעות היום וימי השנה. יש המון דברים שאני מסכים איתכם פה, אני לגמרי בעד אנרגיה גרעינית וחושב שהיא פתרון חובהה, ובהחלט יש חסרונות לאנרגיות מתחדשות, אבל קשה לי עם כך שאתם מציירים תמונה של " רק אנרגיה גרעינית", הפתרון צריך להיות גם וגם וגם! זהו.

  Hadar YamHadar Yam3 ימים לפני
 • אין עליכם, אבל אפשר גם לחשוב על איך מצמצמים את הצריכה

  נעמה קנרנעמה קנר3 ימים לפני
 • יש עוד דרך, ייצור גז טבעי מחומר אורגני... על כל קג זבל אורגני ניתן לייצר קילו וחצי גז מתאן, שאותו אפשר להמיר לאתן (גז בישול בבית). תהליך הייצור לוקח זבל אורגני וממיר אותו לגז, דשן וחום (אפשר לחמם מים לטמפ של 90 מעלות כמו בדוד שמש רגיל). החסרונות, כוח אדם רב נדרש לתפעל מערכים כאלה. הייתרונות: תעשייות שלמות יקטינו משמעותית את הזיהום (רפתות, חקלאות, כריית גז, כריית דשנים וכו...)

  Saar SharirSaar Sharir3 ימים לפני
 • תודה על ההסבר המפורט שאני הורדתי את זה אבל אני אשמח שעכשיו נכנסת את זה למילים שכל אחד יכול להבין

  אלון אנג'לאלון אנג'ל3 ימים לפני
 • אולי תעשו סרטונים משביל ישראל?

  roe serfatyroe serfaty3 ימים לפני
 • איפה שירתתם בצהל?

  roe serfatyroe serfaty3 ימים לפני
 • כל הכבוד לכם!!

  הדס בן הרושהדס בן הרוש3 ימים לפני
 • פשוט אלוף! איזה כיף לשמוע דעה שקולה בימים האלה (לא משנה הדעות שלי). פשוט תודה!

  Elisha ShmueliElisha Shmueli3 ימים לפני
 • תותחים!

  Oren IsraeliOren Israeli3 ימים לפני
 • הבומרים פיתחו את הטכנולוגיה עד לרמה שבה היום חשמל נראה לנו משהו מובן מאליו, והזיהום הקטן שאנחנו משחררים היום (ביחס למה שהיה פעם) נראה לנו כמו אסון. ilworld.info/flow/Y3ed05OoaZuaeYo/wyd-w

  Yinon BelkerYinon Belker3 ימים לפני
 • כורים גרעניים הם בטח לא הפיתרון לבעיית האקלים משלוש סיבות איכריות. בעית האקלים היא בעיה דחופה ויש קונצנסוס בין רוב מוחלט של המדענים שנותרו לנו רק שנים בודדות לעצור הדרדרות בלתי הפיכה. הכור הגרעיני הכי מהיר להקמה לוקח בין 10 עד 20 שנה, עד אז יהיה מאוחר מדי. הסיבה השניה היא ההתעלמות מהבעיות שהחציבה של חומרי הגלם יוצרת אפילו שזה לא בארץ. נוסף לכךעדין אין פיתרון מספק לחומרי התוצר הרדיו אקטיבים, אפילו בכורים הכי מתקדמים שממחזרים חלק מהתוצר.

  The Progressive UpdateThe Progressive Update4 ימים לפני
 • מסכים אתכם בהרבה דברים. אך יש כמה דברים שצריך לתקן- 1- בישראל כלל האנרגיה הירוקה היא 10% ולא 8% . 2- אתם מוכנים לבצע חיפוש פשוט ביוטיוב לגבי פסולת גרעינית של ייצור אנרגיה , ועשרות מדינות כבר לא יודעות מה לעשות עם הפסולת אז הן פשוט מייצרות קוביות בטון וקוברים באדמה... הפסולת אומנם קטנה לעומת כמות ייצור החשמל אך זו עדיין פסולת שעם הזמן מצטברת ואין דרך להפטר ממנה....

  נעם בן ארינעם בן ארי4 ימים לפני
 • צ'רנוביל!!!! סתם סתם

  Matteo AmariglioMatteo Amariglio4 ימים לפני
 • עד שישראל לא תחתום על אמנות נגד נשק גרעיני לחברות העוסקות בבנייה של כורים גרעיניים לא תהיה אפשרות למכור לנו כאלה כורים (חברות אירופאיות ברובן). אם נשים זאת בצד אז כן, חד משמעית אנרגיה גרעינית היא הירוקה ביותר והבטוחה ביותר מכל החלופות.

  Tamir ChartarifskyTamir Chartarifsky4 ימים לפני
 • חשוב גם לציין שיש סוגי כורים שעובדים על פסולת רדיאואקטיבית מתכלה, אחד מהם ביל גייטס תכנן. יש כמויות מטורפות של מצבורים מפצצות אטום ישנות ועוד נפלאות מהמלחמה הקרה, וכרגע הם סתם יושבים במצבור למרות שאפשר להפיק מהם אנרגיה ירוקה ובטוחה.

  Citizen OKCitizen OK4 ימים לפני
 • כל הכבוד!! תמשיכו לעשות עבודת חיל ולהוציא את האמת.

  eladiko1eladiko14 ימים לפני
 • אחלה סרטון וכול הכבוד לך! כול מילה בסלע.

  Kobi PitoKobi Pito4 ימים לפני
 • סרטון מעולה!

  the king and MCthe king and MC4 ימים לפני
 • אחלה של סרטון ומעלה ממש את הנקודות החשובות אהד אתה תותח

  Rotem dRotem d5 ימים לפני
 • איך קוראים למצלמה עם המקל שהחזקתם כל הטיול בסרטון הזה?: ilworld.info/flow/a6WjyIKZmX6XlmU/wyd-w אולי אני הקנה אותה

  Cracked AppsCracked Apps5 ימים לפני
 • תודה לכם כל כך! אני חלמתי שכשיהיה לי כמה מיליונים, להשקיע אותם בחוות טורבינות עם פאנלים סולארים על הקרקע, וכשהתחלתי לחקור את החסרונות, לא הגעתי למסקנה חד משמעית ואתה פתרת לי את זה.

  HowToEveryHowToEvery5 ימים לפני
 • סרטון מעולה כמו תמיד.

  Shahar sde ChenShahar sde Chen5 ימים לפני
 • ראיתי סרטון של kyle hill על זה , שמח לדעת שמישהו מביא את הנושא גם לארץ - לקהל ישראלי בעברית

  MyloMylo5 ימים לפני
 • אהבתי את הפירוט והפתרונות. תודה על המידע ועל הקישורים להרחבה !!

  Or DOr D5 ימים לפני
 • אבל אנרגיה גרעינית היא לא ממשאב מתחדש. יש כמות מוגבלת של אורניום בכדור הארץ וכשהיא תיגמר לא יהיה עוד אורניום לנצח. (אם אני לא טועה זה חומר שנוצר אח ורק בסופר נובה). בנוסף לזה עדין יש פסולת גרעינית קבועה של אורניום שנוצרת מייצור החשמל (שהדרך המדהימה לטפל בה היא לקבור אותה בבור מֵבוּטַן באמצע המדבר). להפיק אנרגיה מתאים סולאריים ומטורבינות מים/רוח לא מייצר פסולת בכלל אחרי ההקמה הראשונית. זה גם קצת דמגוגי לספור את כל הכבישים ותשתיות שצריך בשביל להקים טורבינת רוח אבל לא לספור את מה שצריך כדי להקים תחנת כוח גרעינית. לדעתי עדיף גם וגם. טורבינות ותאים סולאריים כשזה אפשרי וכשאין שמש או רוח להשתמש בתחנות כוח גרעיניות במקום בסוללות. לגבי הטענה שטורבינות רוח תופסות מלא מקום ביחס לכמות החשמל שהן מייצרות - ענית על זה בעצמך. אין שום סיבה שלא ישימו מתחת תאים סולאריים או שדות. כך שהן לא באמת תופסות את המקום הזה. לסיכום: הן בהחלט לא יפתרו את הבעיה אבל הן בהחלט עדיפות מכלום.

  איתן גוטליבאיתן גוטליב5 ימים לפני
  • @מטיילים בארץ מאיפה הבנת שאני טוען שלטפל בפסולת גרעינית זו בעיה חמורה?

   איתן גוטליבאיתן גוטליב5 ימים לפני
  • @מטיילים בארץ אורניום זה עדיין משאב מוגבל

   איתן גוטליבאיתן גוטליב5 ימים לפני
  • 1. נכון, אבל מדובר בכמויות כלכך קטנות ויעילות כל-כך גדולה שזאת לא באמת בעיה. הטכנולוגיה הזאת כל הזמן מתחדשת ונהיית אפילו יותר יעילה, חפש על thorium reactor למשל 2. למרות שהסברתי בסרטון אתה מתעקש שהטיפול בפסולת רדיוקאטיבית הוא בעיה חמורה. אז אני אסביר שוב בלי להכנס ליותר מידי פרטים, אם אתה באמת רוצה לדעת יש מקורות יותר מפורטים ממני חחח אבל ככה: זה נכון שטיפול בפסולת רדיואקטיבית זה דבר בעייתי, אבל זאת בעיה שיודעים להכיל בפגיעה מאוד מינימלית בסביבה ובבטיחות גבוהה מאוד. הפסולת הזאת מאבדת את רמת הרדיואקטיביות שלה תוך 40 שנה וחלק ממנה משמש כורים גרעיניים פעם נוספת. טורבינות ופנלים סולריים גם הם דורשים משאבים ממחצבות והם הופכים לפסולת שעדיין לא יודעים איך למחזר. 3. לכור גרעיני צריך כביש אחד, לחוות טורבינות בהספק דומה צריך אלפי כבישים 4. צודק, אחד הייתרונות של רוח זה שאפשר לעשות מתחת לטורבינות דברים אחרים, אבל שוב, תשווה רק את שטח העמודים עצמם לשטח של כור בהספק דומה ואתה לא מבין למה לנסות בכלל לבנות טורבינות. 5. אני לא טוען שהן עדיפות מכלום, אני טוען שעדיף להשקיע את הכסף, הזמן והמאמץ על פתרון שבאמת ישנה משהו. מאה עשרים טורבינות ענק שהופכות את הגולן למפעל ענק לא מקטינות אפילו את כמות הזיהום של המדינה. אם תכנס למסמכים שקישרתי תראה שאפילו מומחים מציעים להשקיע בהעברת ייצור מפחם לגז וככה לחסוך יותר פליטות. אני שמח שהנושא מעניין וחשוב לך. חלק מהמטרה שלי ב"כמה זה ירוק" היא להראות כמה חברות הענק שטפו לנו את המוח בנוגע לכל מיני דברים ככה שנוכל להרגיש "אקולוגים" בלי להפריע להם להמשיך עסקים כרגיל. אז בגלל שאני מבין שזה באמת חשוב לך אני רוצה לעודד אותך לפקפק בדברים האלה, לשאול שאלות קשות ולחקור קצת יותר לעומק. שים לב שלשאלות הקשות שלי משרד האנרגיה, רשות החשמל, חברת החשמל, אנלייט, אף אחד לא ענה בתגובות. זה אחרי שחלק מהם ענו לי במהלך התחקיר וכל התשובות היו פוליטיות כאלה שמנסות למסמס

   מטיילים בארץמטיילים בארץ5 ימים לפני
 • אהבתי

  חיים אמירחיים אמיר5 ימים לפני
 • הבעיה עם אנרגיה גרעינית בישראל, היא לא הלוביסטים של חברות הגז והנפט או מסע ההפחדה שלהם - הבעיה היא שישראל לא יכולה לקנות רכיבים מחברות בחו"ל לצורך הבניה של התחנות האלה, ולא יכולה להוציא מכרז בינלאומי לבניה שלהן, ובטח לא אורניום שאין לנו בארץ, כל עוד היא לא חתומה על הסכם הפירוז מנשק גרעיני, מה שיחייב אותה להשמיד את כל הארסנל הגרעיני הקיים לכאורה. ועם כל הכבוד לחברה בכור הגרעיני בדימונה, אני בספק אם יש להם יכולת להקים תחנה יעילה ובטוחה בסטנדרטים המדוברים בכתבה.

  MrWorshipMeMrWorshipMe5 ימים לפני
  • @מטיילים בארץ נכון, אבל גאופוליטיקה אסטרטגית, לא פוליטיקה פנימית שמונעת על ידי חברות הגז והנפט.

   MrWorshipMeMrWorshipMe5 ימים לפני
  • פוליטיקה... זה על מה שעוצר אותנו

   מטיילים בארץמטיילים בארץ5 ימים לפני
 • סרטון רהוט ומרתק!

  Shir MeirShir Meir6 ימים לפני
 • 🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  Saymo7Saymo76 ימים לפני
 • סרטון מטורף! אני מהחברה להגנת הטבע בבית ספר שדה גולן ואנחנו נשלחים כל הזמן לעמדות יחד עם עמותת שומרי הגולן נגד הטורבינות וקווי המתח ,ולפי מה שהבנתי משיחה עם אנשי הגולן עצמם, זה פשוט חוסר מודעות. א.-נימבי-לא בחצר האחורית שלי,היישובים שהחקלאים שלהם מסכימים לטורבינות מקימים את הטורבינות הרחק מהיישוב ואז יישובים אחרים סובלים מזה-כמו אלרום שיש להם טורבינות ענק בכניסה ליישוב. ב.- ליישובים לא ככ אכפת אם ימות עוד נשר או עיט,הם יודעים שזה יכניס להם המון כסף אז אין בכלל מחשבה על מה יוותר מהגולן שלהם..הגולן הופך להיות איזור התעשייה החשמלית של ישראל, מבלי שהתושבים בעצמם שמים לב. ג.-החקלאים עצמם שמסכימים לטורבינות (אין כאן מה לא להסכים זה עסקה שבה הם רק מרוויחים המון כסף לדעתם) שוכחים עניין מהותי-הטורבינות נמצאות בשטחי החקלאות העיקריים של היישובים והחקלאים עצמם, וביום שהטורבינות יופעלו (עוד חודשיים) כל המאביקים (בעיקר עטלפים) שמאביקים לחקלאים בחינם את השדות פשוט יעלמו ואז החקלאים יצטרכו לשבור את הראש איך להחזיר את המאביקים לשדות שלהם. ד.-אנשים לא מכירים את הנושא בכלל של התת רעש שזה תדר שאנחנו לא שומעים אבל מציק לנו,ובמיוחד לכל חיות הבר ששומעות אותו יומם וליל. בקיצור-אם לא יתעוררו עכשיו כבר לא יהיה מה להציל. טורבינות זה לא ירוק,אולי רק הירוק שעל הדולרים של מי שמקבל מזה כסף.

  shoham magorishoham magori6 ימים לפני
  • @מטיילים בארץ נכון. התכנית בתל פארס למשל כבר אושרה לחלוטין,אבל במג׳דל שמס לגמרי לא בטוח שתוקם החווה המתוכננת,הדרוזים שם מאוד מאוד לוחצים שלא יהיו טורבינות (לא יודעת אם זה מסיבות ירוקות אבל הם לא רוצים בכך וזה לטובתנו). המטרה שלנו כרגע זה להשאיר את המצב כמו שהוא וכמו שראש המועצה אומר-עוצרים את תכנית הטורבינות למשך חמש השנים הבאות עד שהוא ואחרים יראו מהן ההשפעות של החוות שכבר בהקמה ונמצאות. ואז רק בעוד חמש שנים הוא יחליט האם לאשר עוד חוות או לא. וזה מצוין ואנחנו מודים לו על כך. העניין הוא שיש עליו המון המון לחץ מחקלאי הסביבה ולא בטוח שההסכם של החמש שנים יישאר...

   shoham magorishoham magori6 ימים לפני
  • מדויק 😔 אני מאוד מקווה שהסרטון שלי עוזר ויעזור. לצערי נראה לי שהסיכויים נגדינו כי מי היה מוותר על פנסיה לו ולילדים שלו בשביל ציפורים?

   מטיילים בארץמטיילים בארץ6 ימים לפני
 • רואים שחקרת ולעומק, כל הכבוד , מסכים לגמרי שאנרגיה מתחדשת מטוריבנות רוח זניח , וגם סולארי אגב לא משהו בכלל סולארי דימיוני רצח והפאנלים לא ניתנים למחזור לפחות כרגע , הפתרון באמת הוא היתוך/גריעין עקב הצריכה הראלית. לגבי הזיהום אגב אתה יכול להסתכל באתרים של יצרני טוריבנות רוח בחול, הם קצת יותר שקופים בנושאים האלה .

  Blueprint SkillzBlueprint Skillz6 ימים לפני
 • ענק

  Maayan LevyMaayan Levy6 ימים לפני
 • אחלה סרטון, חשוב מאוד לדבר על נושאים ירוקים כאלה ולהגביר את המודעות

  kurocsokurocso6 ימים לפני
 • לא מבין גדול בנושא, מאוד תומך באנרגיה גרעינית אבל שכחת להוסיף שגם הקירור של המוטות הגרעיניים לאחר השימוש בהם מאוד קשות, יקרות, ומזהמות אם לא יפעלו כדי לקרר אותן הן יפלטו חומר רדיואקטיבי מסוכן

  Roy GanonRoy Ganon6 ימים לפני
 • בכל הנוגע לסוללות, מפתחים סוללות חדשות בטכנולוגיה חדשה. לגבי לוחות סולאריים בכבישים, יש דבר כזה כביש סולארי

  Gal Barak MizrachiGal Barak Mizrachi6 ימים לפני
 • סרטון נחמד. ומה עם אגירת אנרגיית חום מחוות שמש במלח מומס?

  kigrevichkigrevich6 ימים לפני
 • חברים אתם גאונים, נותן פייט רציני לסרטון השקיות. תודה שאתם מגבים את האג׳נדה בעובדות ומספרים.

  Gil HahamGil Haham6 ימים לפני
 • סרטון מעולה שמנפץ הרבה מיתוסים. אפשר להוסיף את עלויות הטורבינות והפנלים הסולריים שיעילים למספר שנים ספורות. מה שלא כלכלי ולא שומר על הטבע כי צריך שוב להשתמש במשאבי הטבע. אפשר לקחת את צרפת כמדינה הגדולה ביותר באירופה שמשתמש באנרגייה גרעינית. מה שמתבטא בפחות פליטות, פחות שטח מבוזבז, וחשבון חשמל לא מנופח. לעומת גרמניה שדוחפת את הטורבינות והפאנלים הסולריים. למי שיש חברים שגרים בגרמניה ליד התחנות ה"ירוקות" האלה מוזמן לשאול כמה הם משלמים על חשבון החשמל שלהם תמשיכו להעשיר אותנו בתוכן מעולה ומעניין. תותחים

  ארטיום זכרובארטיום זכרוב6 ימים לפני
 • מי סיפק את הסרטון של הרחפן שטס בין הלהבים של הטורבינה ? האם נעשה שימוש בחומר שסופק ע"י גורם שקשור עסקית בבנית הטורבינות ? והדבר נעשה בתיאום ורשות ? או שהמטיס פעל רק מטעם הערוץ והטיס את הרחפן באזור שעל פניו אסור בהטסה והסתכן בגרימת נזק לרכוש. מעבר לזה סרטון מעניין ומקדם חשיבה בקורתית ראויה ואחראית

  Leor TalmorLeor Talmor7 ימים לפני
 • מעולה מעולה מעולה

  dogomen11dogomen117 ימים לפני
 • הבעיה עם המיתוס השקרי שכדור הארץ מתחמם מגז סי או 2 מה שבעצם הוא הגז שמחייה את הצמחים

  משה עמקנימשה עמקני7 ימים לפני
 • השאלה היא, כמה באמת בטוחים הכורים החדשים? אני יודע שהיה פרוייקט של ביל גייטס של כור חדשני ובטוח במיוחד שהיה אמור לקום בסין, אבל בוטל בגלל מלחמת הסחר. מעניין יהיה לראות מה קורה עם זה ועם הניסיונות להקים כור תוריום מסחרי

  shiron bshiron b7 ימים לפני
 • תוגובה ‏אלגוריתם לייק שיתוף= ‏צפיות

  Ron rozenRon rozen7 ימים לפני
 • מתי על ים המלח ותעלת הימים,??

  גל נשרגל נשר7 ימים לפני
 • אלופים

  EADF 2005.EADF 2005.7 ימים לפני
 • אחלה סרטון! הערה קטנה בנוגע לאנרגית גרעינית - הכל נכון בנוגע ליעילות ובטיחות של אנרגיה גרעינית. ספציפית בנוגע לישראל - אין בארץ את הידע\יכולת (תשתיות הקשורות לתעשייה) לבנות כור המייצר חשמל. מצד שני אסור למדינות עם ידע למכור לישראל כורים לייצור אנרגיה כי ישראל לא חתומה על אמנות שונות הנוגעות להפצת נשק גרעיני (בגלל מדיניות העמימות). הפאונטה - המסר הכללי נכון ומדויק, ספציפית אני לא בטוח שהוא רלוונטי לארצנו הקטנה.

  Ori KelnerOri Kelner7 ימים לפני
  • @מטיילים בארץ וכמובן מעל הכל - נהנה מאוד מהסרטונים שלכם!!!

   Ori KelnerOri Kelner7 ימים לפני
  • תודה רבה 😁 כמו שאמרתי, פוליטיקה...

   מטיילים בארץמטיילים בארץ7 ימים לפני
 • אהבתי מאוד עוד סרטונים כאלו בבקשה

  royroy7 ימים לפני
 • סרטון מעולה!

  Nir GutmanNir Gutman7 ימים לפני
 • סרטון יפה מאוד טעות אחת, אין פתרון תמידי לפסולת גרעינית.

  eran deganieran degani7 ימים לפני
 • סוף סוף מישהו אומר את האמת על ארנגיה "ירוקה" ! מאוד ממליץ על הסרט: The Planet of the Humans למי שרוצה לדעת עוד.

  Natanel LevisNatanel Levis7 ימים לפני
 • ממש תודה על ההשקעה. ישר כוח.

  Lior SchwimmerLior Schwimmer7 ימים לפני
 • יש האומרים שצריך עוד זמן עד שכולנו נבין את זה.... מחדירים לנו לפעמים רועה ומלחמות....

  Dima NazarenkoDima Nazarenko7 ימים לפני
 • העם עם הגולן:)

  Aviel KapchitsAviel Kapchits7 ימים לפני
 • שמעו אתם פשוט מלכים!! תשתפו את הסרטון הזה ואם צריך אפילו תעשו לו קמפיין ממומן שיגיע למעלה

  Maor ish-shalomMaor ish-shalom7 ימים לפני
 • סרטון חשוב מאוד!

  ערן צורערן צור7 ימים לפני
 • תותחים!! כיף שיש יוטיוברים שיוצרים תכנים איכותיים. תמשיכווו❤❤

  יסכה יהושעיסכה יהושע7 ימים לפני
 • מדהים , יש משהו שאנחנו ( נוער ) יכולים לעשות?

  אלישע לויאלישע לוי7 ימים לפני
  • @מטיילים בארץ בקיצור תהיו אתם

   בןבןיום לפני
  • כרגע, לדבר על זה, ללמוד על זה, לשתף עם ההורים. בגדול להיות חופרים מעצבנים

   מטיילים בארץמטיילים בארץ7 ימים לפני
 • מדהיייםםם! תודה על הסרטון חשוב מאוד 🙏🏽❤️

  YaMYaM7 ימים לפני
 • ממש תודה. מאוד אהבתי את הפורמט, מהתוכן ומההגשה. כל הכבוד!

  דניאל רוטנמרדניאל רוטנמר7 ימים לפני
 • אמת!!! ❤️💚💙

  יהודה שמחה ולדמןיהודה שמחה ולדמן7 ימים לפני
 • סרטון מעולה!

  Evgeni SakhatskyEvgeni Sakhatsky7 ימים לפני
 • הייתם מדויקים לגבי טורבינות הרוח אבל פספסתם בגדול לגבי שאר הדברים. אנרגיה גרעינית כפתרון משקי לא רלוונטית לישראל עד שלא נחתום על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני (מה שלא יקרה בעתיד הנראה לעין) - הטכנולוגיה והשרשרת האספקה הגלובלית הנדרשת לשם כך פשוט לא זמינות למדינה קטנה כמו ישראל שלא חתומה על האמנה. לגבי אגירה - זו בעיה שתיפתר עם כניסת הרכבים החשמלים והרשת החכמה, שיהוו תשתית אגירה בתוך הרשת. לגבי פוטנציאל סולארי על גגות ותשתיות קיימות - אפשר לתת מענה לעשרות אחוזים מהביקוש באופן הזה, זה זול יותר מכל תהליך ייצור אנרגיה אחר (כולל ביחס לאנרגיה גרעינית) וזה יבטיח שמשק החשמל לא יפרנס רק טייקונים, אלא גם את הציבור הרחב. לגבי בטיחות אנרגיה גרענית - שום דבר לא חסין לתקלות. לא היה כור גרעיני שנטען לגביו עם הקמתו שאינו בטוח ובכל זאת היו תקלות. הדוגמה של צרנוביל והמספרים הרשמיים שציטטתם (ולפי הערכות מומחים אינם נכונים) רק מדגימים את זה. הכור בצרנוביל נחשב בשעתו לחסין לאירוע קטסטרופלי והתקלה שהתרחשה בו קרתה בגלל צירוף נסיבות מאוד מסויים וזלזול בסיכוי לתקלה. צריך גם להגיד שהנזק באסונות כאלו הוא לא רק בפגיעה הישירה בנפש שהם גורמים אלא גם בסגירת שטחים בגודל מדינת ישראל לכל אפשרות של התיישבות עתידית למשך מאות שנים לפחות. לגבי טיפול בפסולת גרעינית - זו בכלל לא בעיה פשוטה לפתרון כמו שטענתם. יש עם זה הרבה אתגרים כבר היום ואנחנו רק בתחילת הדרך כי הפסולת הזו תשאר קטלנית גם עשרות אלפי שנים לעתיד. כפי הנראה, לפחות עד שתהיה טכנולוגית היתוך קר, עתיד האנרגיה הוא בתמהיל מקורות ולא בפתרון יחיד.

  Ohad CarnyOhad Carny7 ימים לפני
  • תודה רבה על התגובה המפורטת, לפי מה שקראתי אתה טועה לגבי זמן ה"הפשרה" של הפסולת, וגם שהכמות שלה היא בכל מקרה כמות אפסית ביחס לשאר. בעיקר כשמדברים על הדורות החדשים והעתידיים של כורים על בסיס תוריום או שיטות חדשות ובטוחות בהרבה.

   מטיילים בארץמטיילים בארץ7 ימים לפני
 • סרטון ענק. שנים שאני מסביר את זה לאנשים והם לא מוכנים לשמוע כי *צ'רנוביל!*. דבר נוסף שמשפיע על העניין הזה הוא ארגוני סביבה שפשוט הפכו לדת ומאמינים בטורבינות וחוות סולריות מבלי לבחון באמת את החלופות. זה משפיע הרבה גם על פוליטיקאים שרוצים להיות ירוקים ולצאת טוב מבחינת ארגוני סביבה וגם על פילנתרופים כאלה ואחרים שרוצים לתרום עכשיו חשמל לאיזה מדינת עולם שלישי ובונים טורבינות בסהרה ופשוט מכחידים קבוצות שלמות של עופות נודדים

  Netanel MoraliNetanel Morali7 ימים לפני
  • מדויק אתה. תודה רבה 😁

   מטיילים בארץמטיילים בארץ7 ימים לפני
 • מה הם האסון בפוקושימה, למה אליו לא התייחסתם? בלי קשר תמיד פוליטיקה ותאגידים עם יותר מדי כוח עומדים בדרך לעולם טוב יותר

  Naama HarelNaama Harel7 ימים לפני
  • האסון בפוקושימה הוא גם כור מהדורות הראשונים. נבנה ב1971. הכור נפגע מצונאמי, התאונה גבתה את חייו של אחד העובדים שנחשף לקרינה וחלה בסרטן אחרי כמה שנים ואת חייהם של כמה מאות או אלפים במהלך פינוי העיר הסמוכה כי הפינוי עצמו נעשה בפאניקה לא מסונכרנת.

   מטיילים בארץמטיילים בארץ7 ימים לפני
 • בחיים לא שמעתי את זה ככה, הייתי בטוח שטורבינות רוח למשל זה באמת פתרון יעיל. תודה על הסרטון המדהים הזה!

  Itay ZadikItay Zadik7 ימים לפני
 • סרטון מעולה וחשוב אוהד! כל הכבוד ותודה!

  morkomorko7 ימים לפני
 • ''צ'רנובילללללל😭😭'' סתם סתם 😂, סרטון מעולה

  peryosperyos8 ימים לפני
 • יופי🤯🤯🤯

  guy gabaiguy gabai8 ימים לפני
 • ביל גייטס הוא גם אחד התומכים הגדולים של שימוש באנרגיה גרעינית. אבל אפילו כשהוא מנסה לקדם דברים הוא נתקל ביחסי ציבור גרועים. הבנאדם מנסה לקדם חיסונים והפכו אותו לרוצח האנושות...

  הדר כהדר כ8 ימים לפני
 • לא הבנתי מה הבעיה עם אנרגיה סולרית עם תאים פוטוולטאים ובטריות, צריך שטח קטן יחסית בנגב שיכול להספיק לכל המדינה

  shay markovichshay markovich8 ימים לפני
 • סרטון מעולה אוהד. מלךךך

  ohad7ohad78 ימים לפני
 • כמות המידע ששגויה בסרטון הזה ענקית. לפני שאתה זורק כל מיני שטויות ששמעת או ״חקרת״ תברר אם זה נכון. ה״מחקר״ שלך שווה לכלום ושום דבר , כמעט כל דבר שאמרת פה שגוי מיסודו. לפני שאתה זורק שטויות לאוויר ראוי שתשכיל בנושא ולא תתבסס על נתונים לא נכונים. פסיקת בגץ לטובת פרויקטי הרוח בגולן אומרת הכל.

  Uri YoUri Yo8 ימים לפני
 • מעולה ומעניין

  רון זינגררון זינגר8 ימים לפני
 • ממש רעיון מדהים מבחינה ביטחונית לשים כור גרעיני בגולן , עצוב כמה ששטפו לכם את המוח…

  Uri YoUri Yo8 ימים לפני
  • @Uri Yo על סמך מה אתה אומר את זה

   מטיילים בארץמטיילים בארץ7 ימים לפני
  • @מטיילים בארץ גם אם הכור לא יהיה בגולן , להגיד שכור גרעיני יותר בטוח ויגרום פחות נזק מהטורבינות זאת בדיחה.

   Uri YoUri Yo8 ימים לפני
  • מי אמר שהכור צריך להיות בגולן?

   מטיילים בארץמטיילים בארץ8 ימים לפני
 • המתנגדים מהגולן לא רוצים לחיות עם טורבינות מול הבית, אתם חושבים שהם ירצו לגור ליד כור גרעיני?..

  Rotem CarrRotem Carr8 ימים לפני
 • עובדה מעניינת: ל climate town יש עמוד יוטוב נוסף בו הוא מלמד ביליארד. מצחיק לראות אותו בכובע שונה

  Itay HilelItay Hilel8 ימים לפני
  • גדול! לא ידעתי את זה, חייב לראות

   מטיילים בארץמטיילים בארץ8 ימים לפני
 • סירטון חשוב, מחקר יפה עשיתם פה!

  Erez DErez D8 ימים לפני
 • יווו, זה ככ נכון, וגם זה לא שאין לישראל כור גרעיני (אבל אין, זה מפעל טקסטיל, ברור)

  גב בשן גרוסגב בשן גרוס8 ימים לפני
 • זה מה שאבא שלי כל הזמן אומר לי, שכל הדברים האלה של אנרגיה ירוקה הם חרטה גדולה. שכחת להגיד גם שהפאנל הסולרי עשוי מחומר מזהם וכשהוא מסיים לעבוד קוברים אותו באדמה וזה עלול לזהם מי תהום לשתייה

  Erel MaorErel Maor8 ימים לפני
 • רמה גבוהה. המשיכו כך!

  stalker25455stalker254558 ימים לפני
 • צ'רנוביל!

  Erez AErez A8 ימים לפני
 • Watching to learn Hebrew, beautiful place!

  M T CornerM T Corner8 ימים לפני
 • סרטון ממש מעניין ועיוני . אחלה סרטון

  ariel roizmanariel roizman8 ימים לפני
 • ומה עם האסון בפוקושימה? מה לא עבד שם?

  zotshirazotshira8 ימים לפני
  • לא נכנסתי לפרטים האלה, זה גם היה כור מדור ראשון כשעוד לא הבינו איך למנוע איבוד שליטה מהשורש. אבל גם אם סופרים את מקרי המוות מהאסונות שקרו בדורות הראשונים, כמות המתים שנגרמה מאנרגיה גרעינית היא הכי קטנה ביחס לכמות החשמל

   מטיילים בארץמטיילים בארץ8 ימים לפני
 • מאוד מאוד משמח שאתם עושים על זה סרטון. הגולן באמת הולך ונעלם תחת פרוייקטים עצומים כאלה. נשמח מאוד שתרחיבו על ייצור האנרגיה הסולארית ובמיוחד בגולן, חברת "אנלייט" המדוברת מקדמת פרויקט לוחות סולאריים ענק על מאגרי הגולן שכבר התחיל במאגר בני ישראל (סרטון שקיעות שלכם..) הטבע נהרס, סוללים כבישים, בונים מבנים, גדרות עצומות, הכל בטבע. החיות יעלמו לנו. תודה!

  בעז פרקשבעז פרקש8 ימים לפני
 • אאההה עזוב צרנוביל.מה עם פוקושימה?

  Rena BeRena Be8 ימים לפני
  • גם כור מדור ראשון כשעדיין לא ידעו לבנות אותם בלי סכנה לאיבוד שליטה, מה שהיום יודעים

   מטיילים בארץמטיילים בארץ8 ימים לפני
 • צרנוביל לא קרה בעצם בגלל התקיפה בכור בעיראק והרוסים רצו לבדוק מה יקרה לכור שלהם גם אם כול המבנה נמצא תחת התקפה וזה השתבש להם

  Maxim NevlerMaxim Nevler8 ימים לפני
 • תותח מבטיח לך שכל תושבי רמת הגולן הדרוזים מודים לך על הסרטון המדהים הזה אח יקר רמת הגולן גן עדן חבל להרוס תטבע בגלל הפוליטקאים

  Rajeh samaraRajeh samara8 ימים לפני
  • תודה אחי :-)

   מטיילים בארץמטיילים בארץ8 ימים לפני
 • 0:44 מי הבחור שהולך שם בשביל? ;)

  Noam GrahamNoam Graham8 ימים לפני
  • תעלומה

   מטיילים בארץמטיילים בארץ8 ימים לפני
 • סרטון פגז, אהבתי שעשית סרטון שאתה מדבר ברצינות על המצב

  Shenhav W.DShenhav W.D8 ימים לפני
 • יש עוד הרבה צורות של טורבינות רוח שתופסות הרבה פחות מקום (משהו כמו 5 עמודי תאורה בלי הכתר שלהם...)

  איציק אייזנבךאיציק אייזנבך8 ימים לפני
 • אחד הסרטונים האהובים עליי, תודה רבה!! ותגיד, מה אתה חושב על הספר "אפוקליפסה, אף פעם"? זה ספר על הנושא שמעניין אותי אם אתה מכיר...

  Yehoshua FeinstainYehoshua Feinstain8 ימים לפני
  • תודה רבה 😁, לא מכיר

   מטיילים בארץמטיילים בארץ8 ימים לפני
 • 9:59 אם לדייק זו הפוליטיקה הכלכלית (כסף ושחיתות) תודה רבה, אחלה סרטון!

  Eskander XEskander X8 ימים לפני
 • מדהימים היחידים ששווים עוד משהו בזמן שיוצאי ראליטי טרמפיסטים רק מנסים להתפרסם ולהתיח את עצמם לפרצוף של כולם שוב ושוב בלי בושה במסווה של בידור אתם הבידור האמיתי😂😂💙💙

  מישל-Michelle Bar Zovמישל-Michelle Bar Zov8 ימים לפני
 • 6:59 סוף סוף מישהו מדבר על הפודקאסט של אלון גרעיני (אנרגיה גרעינית)

  ליאור שהרבני בייזרליאור שהרבני בייזר8 ימים לפני
 • רק גרעיני. אין דרך אחרת

  Itamar GreenbergItamar Greenberg8 ימים לפני
ILworld